PORADNIKI

Informacje, porady, pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Pozwolenie na postawienie garażu

Prawo Budowlane (art. 29, ust. 2) mówi: „Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat lub przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.” W myśl powołanej ustawy można stwierdzić, że na działce o powierzchni 500m2, można bez pozwolenia postawić garaż blaszany o powierzchni do 35m2. W Urzędzie Gminy lub Miasta odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania należy jedynie zgłosić sam fakt postawienia takiego garażu, przy większych garażach/wiatach/halach należy uzyskać odpowiednie pozwolenie.

Przygotowanie terenu

Przygotowanie terenu pod garaż należy do klienta. Garaż musi być osadzony na stabilnym i wypoziomowanym podłożu. Najlepiej jest zrobić wylewkę o grubości minimum 15cm na podsypce o tej samej grubości.

Kotwiczenie garażu

Garaż po montażu należy niezwłocznie zakotwiczyć do podłoża. Usługę kotwiczenia garażu można u nas zamówić lub samemu wykonać.

Powłoka antykondensacyjna

Stosujemy powłokę antykondensacyjną DR!PSTOP firmy Filc, która jest nanoszona na blachę już na etapie zgniatania obrotowego. Powłoka ta zapobiega nadmiernej kondensacji wilgoci na sufitach w konstrukcjach z dachem blaszanym.

Płatność

Płatność pobieramy po zamontowaniu konstrukcji u klienta. Płatność pobiera montażysta w gotówce i wydaje fakturę VAT. Przy zamówieniach dużych bądź nietypowych pobieramy zaliczkę.

Gwarancja

Udzielamy gwarancji na okres 24 miesięcy od montażu garażu.

Zaprojektuj swój garaż blaszany od podstaw